Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Redle

„Ważny dzień w życiu pierwszaków”

16 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania pierwszaków na czytelników, podczas której zaprezentowaliśmy humorystyczne przedstawienie pt. „12 urodziny Kopciuszka” w wykonaniu dziewczynek Koła Przyjaciół Biblioteki. 

Po prezentacji inscenizacji skupieni i przejęci uczniowie złożyli przyrzeczenie o szanowaniu księgozbioru biblioteki szkolnej i przestrzeganiu regulaminu wypożyczalni, a dotknięcie ramienia „magicznym ołówkiem” przypieczętowało przyjęcie klasy I w poczet czytelników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Redle. 

Następnie uczennice klasy VI przeprowadziły quiz wiedzy z treści baśni pt. „Kopciuszek” Ch. Perraulta i podarowały dzieciom upominki z ręcznie wykonanymi przez siebie zakładkami do książek i zestawami flamastrów. Wychowawczyni klasy przypadł okazjonalny dyplom do kroniki klasowej z naszymi podpisami, który na pewno będzie cenną pamiątką wspólnego wydarzenia. 

Na zakończenie uroczystości dzieci wypożyczyły pierwszą książką, a w doborze właściwej literatury dziecięcej pomogły im starsze koleżanki z klasy VI.

To było wyjątkowe wydarzenie, do którego przygotowania trwały kilka tygodni, dlatego też bardzo, bardzo dziękuję wspaniałym dziewczynkom za zaangażowanie i kreatywność przy organizacji naszego przedsięwzięcia. A w role postaci z baśni i bajek wcieliły się: Hania, Julia, Małgosia i Zosia, natomiast quiz przeprowadziły: Oktawia, Wanesa i Natalia.

Życzę  Wam Drogie dzieci wielu sukcesów w naszej placówce i pamiętajcie, że biblioteka jest miejscem bezpiecznym i przyjaznym, w którym wszyscy uczniowie są zawsze mile widziani.  ZAPRASZAMY ! ☺

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content