Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Redle

Wizyty uczniów klas II – III w filii bibliotecznej

W październiku uczniowie klas młodszych brali udział w spotkaniach czytelniczo – plastycznych, przeprowadzonych w Gminnej Bibliotece w Redle dzięki współpracy z Panią Mariolą Marszałek.

Na wstępie zajęć dzieci poznały zasady funkcjonowania Filii Bibliotecznej i jej księgozbiór, z którego samodzielnie wybrały literaturę wartą uwagi, by po przeczytaniu fragmentów, podzielić się na forum wiedzą o świecie przedstawionym w książkach.

W kolejnej części naszego spotkania uczniowie w skupieniu i z uwagą wysłuchali krótkich opowiadań, wierszy, które przeczytała im Pani Mariola i aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące zabawnych przygód bohaterów literackich.

Po zajęciach czytelniczych był czas na kreatywne prace plastyczne, począwszy od zrobienia  twórczych zakładek do książek, przyborów biurkowych z tworzyw wtórnych, po ciekawe, jesienne kompozycje z kolorowych, papierowych liści, na których uczniowie napisali swoje imiona.

Klasa III a natomiast, zainspirowana opowiadaniem Urszuli Sieńkowskiej – Cioch pt. „Przygody jeża Szymona”, wykonała jeże z plasteliny, wykałaczek i pestek dyni.

Zajęcia wspierały indywidualne potrzeby kontaktu dziecka z literaturą poprzez odkrywanie tak cennego i przyjaznego miejsca w naszym środowisku lokalnym, jakim jest biblioteka.

Serdecznie dziękujemy Pani Marioli za ciekawe i kreatywne zajęcia edukacyjne, przeprowadzone przy współpracy z Panią Agnieszką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content