Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Redle

Dorośli czytają dzieciom (część II)

W miesiącu czerwcu, w bibliotece szkolnej, odbył się cykl spotkań z książką w roli głównej, przeznaczony dla młodszych dzieci. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:  Dyrektor Przedszkola Samorządowego „Słoneczna Kraina” w Redle Pani Izabela Zaziemska i bibliotekarka Pani Mariola Marszałek z Filii Bibliotecznej w Redle.

Uczniowie klas pierwszych z wielkim zainteresowaniem i uwagą wysłuchali prezentacji opowiadań, fragmentów  bajek i baśni w wykonaniu Pań. Bardzo chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przygód bohaterów literackich oraz dzieliły się wiedzą na temat treści ulubionych książek.

W kolejnych dniach zajęć  promujących czytelnictwo aktywnie brała udział też najstarsza grupa przedszkolaków pod opieką Pań: Magdaleny Kosmali – Tokarskiej i Agnieszki Król. Dzieci z entuzjazmem i uwagą słuchały zabawnego opowiadania, po czym wypowiadały się na temat jego treści. Zapoznały się też z księgozbiorem i funkcjonowaniem biblioteki szkolnej, co niewątpliwie zaowocuje, gdy staną się uczniami, a zarazem „prawdziwymi” czytelnikami w naszej placówce.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Paniom za udział w tegorocznych działaniach na rzecz dzieci, które na pewno będą dla nich motywacją do częstego sięgania po wartościowe pozycje polskich i światowych pisarzy oraz poetów. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania. ☺

Dziękujemy również  za współpracę wychowawczyniom klas I: Pani Iwonie Sopel i Pani Wiesławie Zdunek. 

ZACHĘCAMY  wszystkich uczniów naszej szkoły do rozwijania swoich talentów: czytelniczych, recytatorskich, literackich i plastycznych, uczestnicząc w życiu: 

  • biblioteki szkolnej, 
  • Filii Bibliotecznej w Redle, 
  • Biblioteki Publicznej im. Jana Tuwima w Połczynie – Zdroju, 
  • Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Jana Śpiewaka w Świdwinie.

Wiadomości o konkursach zamieszczone są na stronach internetowych wyżej wymienionych instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content