Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Redle

Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne

„Poezja to cień rzucany przez latarnie naszej wyobraźni”.

[Lawrence Ferlinghetti]

11 maja 2021 r. w Ośrodku Kultury w Świdwinie odbyły się powiatowe eliminacje do 52. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne” skierowane do uczniów szkół podstawowych z terenu dawnego województwa koszalińskiego, do którego przystąpiło pięćdziesięciu trzech recytatorów. Ten coroczny, z długoletnią tradycją turniej na stałe wpisał się w nasz kalendarz szkolny. Jury wyłoniło spośród naszych uczniów laureata: Gabriela Mazolewskiego, z kl. VI b, który będzie reprezentował szkołę w finale na szczeblu wojewódzkim, recytując wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. „Dialog z pluskwą”. Wyróżnienie otrzymała: Antonina Orłowska, z kl. VI b za recytację wiersza Wandy Chotomskiej pt. ,, Dlaczego cielę ogonem miele?”.

GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

[M. Mazolewska]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content