Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Redle

Konkursy z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia, obchodziliśmy po raz 51 Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole obchody tego święta. Ze względu na pandemiczną sytuację obchody te miały charakter zdalny. W związku z powyższym nasi uczniowie mogli się wykazać swoją wiedzą i kreatywnością na tematy związane z  ochroną środowiska naturalnego, biorąc udział w trzech przygotowanych dla nich konkursach online.

Pierwszy z nich promował ideę oszczędzania energii jako sposobu ochrony środowiska. Był to konkurs rysunkowy. Wyróżnione w nim zostały prace Aleksandry Kujawki, Nikoli Połczyńskiej, Jakuba Rapity, Bartosza Ogrodniczuka, Nikoli Kruglik oraz Magdy Krzyścin – Stebnickiej.

W drugim konkursie “Ze starego coś nowego” uczniowie prezentowali swoje prace z materiałów pochodzących z recyklingu. Treścią tych prac było pokazanie, że nie wszystko w domu musi trafiać do kosza, a może być ponownie wykorzystane z korzyścią dla dobra naszej planety – Ziemi. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali: Jakub Rapita, Aleks Szrajber, Oliwier Arczewski, Adrian Kozłowski, Oliwier Janaszek i Gabryś Mazolewski.

Trzeci z konkursów był konkursem literackim. Uczniowie biorący w nim udział nadesłali nam swoje wiersze o tematyce ochrony środowiska. Najlepszymi uznano prace Oliwiera Arczewskiego, Adriana Kozłowskiego oraz Gabriela Mazolewskiego, wszyscy z klasy VI b.

Nagrodzeni otrzymali “najlepsze” oceny za udział, włożony wysiłek, wartości artystyczne, kreatywność i innowacyjność swoich prac.

[B. Chaińska, A. Wolański]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content