Witamy na stronie Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Redle

Akcja Żonkile w naszej szkole

Nasza szkoła włączyła się do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim podczas II wojny światowej. Organizatorem tej corocznej akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. 

Uczniowie klas starszych podczas lekcji języka polskiego wzięli udział w wyjątkowej premierze  filmu pt. ,,Muranów – dzielnica północna’’. Dzięki temu poznali historię przedwojennej warszawskiej społeczności żydowskiej, pogłębili swoją wiedzę na temat II wojny światowej, Zagłady oraz powstania w getcie warszawskim.  Po pokazie filmu uczniowie wymienili się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami.

 [Sylwia Kula]   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content